
GRANSKES: Statens helsetilsyn og Statsforvalteren åpner tilsyn mot St. Olavs etter flere alvorlige hendelser.
Foto: JULIE KALVELAND
GRANSKES: Statens helsetilsyn og Statsforvalteren åpner tilsyn mot St. Olavs etter flere alvorlige hendelser.
Foto: JULIE KALVELANDStatens helsetilsyn åpner tilsyn mot St. Olavs etter Helseplattformen
Statens helsetilsyn og Statsforvalteren åpner tilsyn mot St. Olavs etter flere alvorlige hendelser hvor Helseplattformen kan ha gått utover liv og helse.
Hej!
Tack för att du läser Dagens Apotek! Nu har du tagit del av 10 artiklar och för att läsa vidare på Dagensapotek.se, vill vi att du fyller i dina användaruppgifter. Dagens Apotek på webben är helt kostnadsfri att använda.
Fortsatt trevlig läsning!
Har du redan ett konto?
Logga inVill du dessutom prenumerera på tidningen Dagens Medicin? Klicka på knappen för att teckna en prenumeration.

Det bekrefter partene overfor Adresseavisen.
– Vi har blitt kjent med et økende antall historier hvor Helseplattformen er en mulig årsak til at det har gått utover liv og helse for pasienter, og mens mye av det vi fikk før nyttår var knyttet til «plunder og heft», ser vi nå et økende antall hvor pasienter har lidd overlast, og Helseplattformen i alle fall er en mulig medvirkende årsak, sier fylkeslege Jan Vaage til avisen.
Sist uke ble det kjent at en eldre pasient ved St. Olavs hospital døde av hjerneslag etter utskriving fra sykehuset i desember. Det undersøkes nå om at Helseplattformen kan ha medvirket til dødsfallet.
Kommentarer