Nyheter for deg som jobber i helsevesenet. Annonser er kun beregnet for helsepersonell.

Annonser er kun beregnet for helsepersonell.

  • Abonnere
  • Annonsere
  • Kontakt oss
  • Nyhetsbrev
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Ledig jobb
  • Logg inn

ØKT SMITTE: Alle som besøker sykehus og sykehjem, blir bedt om å ta på seg munnbind. Illustrasjonsfoto: GettyImages

Nye munnbind-råd i svensk helsevesen

Helsevesenet i Göteborg-regionen ber igjen alle besøkende bruke munnbind for å dempe koronasmitten. Antall koronapasienter har økt med 90 prosent på to uker.

Publisert: 2022-12-19 — 15.27

Smittespredningen gjør at Västra Götalands-regionen innfører nye anbefalinger. Alle som besøker sykehus og sykehjem, blir bedt om å ta på seg munnbind.

LES OGSÅ
EU skal bli bedre til å svare på kriser

Mandag var det 348 koronapasienter som ble behandlet i regionens sykehus, en økning på 90 prosent på to uker.

– Det er vanskelig. Det vi ser er bare toppen av isfjellet, sier sjeflege Marga Brisman i Västra Götalands-regionen. 

Regionen fraråder også store sammenkomster for pasientene og de ansatte dersom det ikke kan gjennomføres på en smittetrygg måte.

Nyhetsbrev
Følg med på siste nytt fra Dagens Medisin ved å abonnere på vårt gratis nyhetsbrev og følge oss i sosiale medier.
Del:

Kommentarer

Nyheter fra startsiden

Nyhetsbrev

Vil du abonnere på vårt nyhetsbrev?

Klikk her!